Alexa değeri düşürme yolları

Alexa değeri düşürme yolları adlı bu yazımızda nasıl bu değeri aşağı çekeriz bir bakalım.

Merhaba arkadaşlar duyduğunuz ve bildiğiniz üzre alexa değeri tüm web siteleri ve webmasterlar tarafından çok fazla önemseniyor. Bu yazımızda alexa değerini nasıl aşağılara çekebiliriz biraz ondan söz edeceğim.

alexa değeri düşürme

  • Sağlam kaynaklı sizinle ortalama aynı içerikte olan bir veya bir kaç web sitesinden ücretle backlink almak
  • Alexa toolbar kullanmak
  • Sitenizi alexa’ya eklemek
  • Sosyal medyayı doğru kullanmak
  • Ziyaretçilerin sitenizde çok daha fazla vaktini geçirebileceği içerikler eklemek
  • Site Yorumlarına açık olmak

Mesela sitemizin dünya genelindeki fiyat değerini performansını ve sıralamasını merak ediyoruz o zaman http://www.alexa.com/tools adlı siteye giriş yapıp lookup seçeneğini seçip sitemizin www ile başlayan adresini yazmamız ve devamında açılan analitik raporunu incelemenizi tavsiye ederim.

Alexa toolbar kullanmak iste sizin sitenizin sürekli alexa tarafından değerlendirilmesine neden olur. Mümkünse sitenizi alexa toolbar olan bir bilgisayardan açın inceleyin içeriğini daha sık güncelleyin veritabanı güncellemelerini daha sık yapın wordpress v.b zamanla sizde göreceksiniz ki alexa değeriniz zamanla düşmüş ve üst sıralara doğru kendini taşımış olacaktır.

Yazılarınızı uzun,açıklayıcı ve sürükleyici yazın yazın ki ziyaretçiler sitenizi ziyaret ettiklerinde daha fazla bilgiye erişsin sitenizde daha fazla zaman geçirsin daha fazla kaynak gösterin alexa değeri düşürme için bu yolları yapmanız her zaman faydalı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir